Kategorie
Blog

Optimen Energy czyli kto tworzy firmę energetyczną jutra…

Nasz trzeci i zarazem ostatni członek zarządu – Dariusz Chrzanowski – jego otwartość na świata i ludzi zaowocowała nawiązaniem relacji z Olkiem, a później już poszło – wspólnie z Pawłem przekonali Harvent Capital do współpracy.

1. Jak długo działasz w branży (energia)? 

W tym roku mija niemal 15 lat. Startowałem z pozycji specjalisty ds. strategii, angażując się w wiele pionierskich projektów dzięki wspaniałym przełożonym i prezesowi Energa Obsługa i Sprzedaż, który pełnił swoją funkcję w tamtym czasie. W końcu przyszedł czas współpracy z Pawłem, gdzie stworzyliśmy wspólnie Energa Innowacje – pierwszy akcelerator innowacji na rynku energetycznym – szalony czas.

2. Jakie jest Twoje największe osiągnięcie (w tej branży i ogólnie zawodowe)? 

Praca nad transformacją spółki Energa Obrót – jej DNA kultury organizacyjnej. Postawiliśmy na rozwój, na zmianę w podejściu do klienta, na przyszłość – z perspektywy czasu dostrzegam jak wiele dobrego udało się zrobić, przy zaangażowaniu wielu wspaniałych współpracowników. To był zarówno trudny, jak i fascynujący czas. Dzięki im za to.

3. Co lubisz robić w wolnym czasie? Jakieś hobby?

Wiele czasu poświęcam rodzinie. Mam dwójkę małych dzieci i przy tak intensywnym życiu zawodowym, niemal każdą chwilę poświęcam im. Oczywiście, aby nie zapomnieć o sobie konsekwentnie pożeram kolejne książki (rekord to 32 przeczytane i wysłuchane w jednym roku) oraz aktywność fizyczna – bieganie i rower.

4. Dlaczego zdecydowałeś się na projekt Optimen?

Może to zabrzmi banalnie, a może patetycznie – chęć zmiany rzeczywistości. Przeczytałem wiele wspaniałych biografii, wielu wspaniałych przedsiębiorców – cechą wspólną tych ludzi jest wiara w możliwość zmiany otaczającego świata.

Tej wiary nie brakuje i mi i mojemu wspólnikowi, a właściwie to i Pawłowi i funduszowi Harvent. Jego założyciel, ilekroć z nami się łączy ma za sobą plakat, z hasłem które bardzo mi się podoba i oddaje w pełni dlaczego rozpoczęliśmy współpracę – „dbaj o planetę, z myślą o przyszłych pokoleniach”. To + wiara w możliwość zmiany rzeczywistości napędza mnie do działania w Optimen Energy S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.