Urodzony w interesie, wychowany w biznesie :))…Paweł Sebzda

I. Twoje doświadczenie zawodowe

Rozpoczynając opowieść o swoim doświadczeniu oraz służbowej ścieżce życiowej należy rozpocząć od epizodu PUP, Przedsiębiorstwo Usług Pasażerskich, rodzinna firma świadcząca usługi komunikacji miejskiej. Jako pierwszy prywatny tego typu podmiot gospodarczy wyznaczał trendy oraz standardy tej branży. Tam właśnie w wieku 18 lat stawiałem pierwsze kroki będąc “chłopakiem na warsztacie” zdobywałem wiedzę techniczną jak pracuje silnik, jak go naprawić i jak wiele elementów wpływa na to, że autobus jedzie.

Następnym etapem było zdobycie uprawnień (kompetencje zawodowe na przewóz osób) i piastowanie stanowiska prezesa spółki MJP-BAZ, spółki córki PUP, świadczącej usługi tego samego typu.

Kolejnym etapem w życiu zawodowym było zmierzenie się z prowadzeniem działalności gospodarczej świadczącej usługi motoryzacyjne (mechanika, wulkanizator, myjnia), takie Hobby :)). W tym okresie chcąc pogłębić swoją wiedzę, wtajemniczyć w prawne przepisy oraz ustatkować życie, postanowiłem zdobyć kolejną kompetencję w postaci uprawnień na Diagnostę Samochodowego- dopuszczając pojazdy mniejsze i większe do ruchu drogowego. Pracowałem 2 lata na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Idąc tym tokiem zorientowałem się, że niekoniecznie jest to miejsce w którym chce pozostać. Mimo, że uwielbiam kontakt bezpośredni z ludźmi to niekoniecznie w tych relacjach :).

II. Twoje największe sukcesy i jedna wybrana porażka

Współpracowałem z takimi firmami jak Revolt Energy, Erato Energy, BeGolden, Modern, na stanowisku doradca/ Menager zespołu, kończąc ten etap z wieloma sukcesami oraz setkami wymontowanych instalacji, które do dziś cieszą oczy i serca moich wspaniałych klientów. Jeżeli chodzi o porażki nic nie przychodzi mi do głowy, wszystko co dzieje się w moim życiu, dzieje się po coś. Jestem tutaj i czuję, że tak miało być. Nic bym nie zmienił. Jeżeli chodzi o biznesowe porażki może szkoda dwóch większych projektów ale jestem przekonany, że nie byłe to porażki osobiste, spowodowane moimi intencjami lub nie prawidłowym podejściem do tematu, dlatego trudno, tak ma być!!

III. Co napędza Cię do życia – co lubisz robić w wolnym czasie

Wolny czas staram się poświęcać rodzinie, wspólne spacery, przejażdżki rowerowe lub większe wypady to coś w czym także jestem specjalistą 🙂 Z natury uwielbiam sprawiać uśmiech na twarzy  🙂

Mimo upływu czasu moje zainteresowania są niezmienne, ogólnie: motoryzacja, OZE, turystyka oraz ostatnio dołączyła do tego grona szeroko rozumiana energetyka i instrumenty ją sterujące.

IV. Dlaczego zdecydowałeś się na pracę w Optimen Energy?

Dlaczego Optimen Energy… garstka mega profesjonalnych ludzi, którzy wkładają serce by stworzyć produkt/ usługę wspierający biznes w tych bardzo trudnych czasach. To jest To czego szukałem 🙂