Kategorie
BlogOptimen Energy czyli kto tworzy firmę energetyczną jutra…

Dzisiaj, przedstawiamy Aleksandra Widerę – człowiek od zawsze związany z finansami, z nutą przedsiębiorczości, co w konsekwencji zaowocowało wspólnym przedsięwzięciem.

1. Jak długo działasz w branży (energia)? Jakie jest Twoje największe osiągnięcie (w tej branży i ogólnie zawodowe)? 

Cała moja kariera zawodowa związana była z finansami i inwestycjami. Od PWC poprzez BRE Bank, Ipopema TFI i w końcu Harvent Capital.  Moim obszarem działalności w poprzednich,  jak i obecnym miejscu pracy była ocena projektów inwestycyjnych.

Jednym z milej wspomnianych przeze mnie osiągnięć było stworzenie polskiego funduszu indeksowego długie lata zanim tzw. ETF zyskały popularność. Do dziś używam tego funduszu jako mój własny program emerytalny i cieszy mnie popularność tego funduszu wśród klientów, od 12 lat.

2. Co lubisz robić w wolnym czasie? Jakieś hobby?

Najbardziej lubię spędzać czas na powietrzu z rodziną, przy muzyce i dobrym, prostym jedzeniu. Intensywność życia zawodowego, powoduje, że od wielu lat hołduje zasadzie SOS – slower older smarter. Doceniam każdą chwilę spędzoną z rodziną, angażując energię w życie zawodowe w te obszary, które naprawdę dają wartość Harvent i mnie.

3. Dlaczego zdecydowałeś się na projekt Optimen?

Pierwsze poważne kontakty z branżą energetyczną to czas w Harvent Capital, gdzie przykładamy ogromną wagę do kwestii ochrony środowiska i od 2020 roku jesteśmy zaangażowani w projekty OZE. „Kropką nad i” w zaangażowanie w sektor energetyczny był moment w którym poznaliśmy Pawła Bakuna i naszego trzeciego, jeszcze tajemniczego członka zarządu i jednocześnie wspólnika. W konsekwencji licznych spotkań i ciekawego konceptu na działanie w tym sektorze, postanowiliśmy powołać wspólne przedsięwzięcie – spółkę obrotu energią elektryczną – Optimen Energy SA.

Zmiany na rynku energii, agenda rządów zmierzająca w stronę ochrony klimatu, OZE i odpowiedzialnego gospodarowania energią czynią ten sektor jednym z najciekawszych w całej gospodarce. Mam też głębokie przekonanie, że moja przygoda z rynkiem zielonej energii, będzie nie tylko przynosiła benefity akcjonariuszom, ale również przyczyni się do poprawy jakości życia, niezależności energetycznej i lepszego jutra dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.